Aranżacje wnętrz glamour

Aranżacje wnętrz glamour
Absolutnym hitem ostatnich kilku lat jest aranżowanie mieszkań w stylu glamour. W ten sposób można otrzymać wnętrza tak samo oryginalne i nieszablonowe jak pomieszczenia w nowojorskim stylu. Styl glamour ma to do siebie, że jest niezwykle ozdobny, a przy tym odznacza się blaskiem oraz przepychem. Styl glamour stał się popularny właściwie całkiem niedawno.

Wyróżnia się blaskiem i nowoczesnością. Zrodził się na początku XX wieku, a jego główną ideą było przede wszystkim przeciwstawienie się minimalizmowi. Dzisiaj wnętrza w stylu glamour są inspirowane różnymi innymi stylami, bowiem w takich pomieszczeniach można odnaleźć na przykład barokowy przepych.
Styl glamour znakomicie sprawdza się zarówno w większych, jak i nieco mniejszych mieszkaniach. Wszystko to za sprawą blasku, bowiem błyszczące powierzchnie powodują odbijanie promieni słonecznych, a to sprawia, że wnętrze staje się optycznie powiększone i bardziej przestronne.
Dzisiaj stylistyka glamour obecna jest w wielu domowych salonach, sypialniach, łazienkach czy nawet kuchniach. Styl ten bardzo często zestawiany jest z akcentami rustykalnymi czy barokowymi, dzięki czemu wnętrza nabierają jedynego w swoim rodzaju i niepowtarzalnego charakteru.
W mieszkaniu zaaranżowanym w stylu glamour bardzo ważne znaczenie odgrywa przede wszystkim blask. Najprościej błyszczące powierzchnie jest uzyskać za pomocą transparentnych farb. Można też sięgnąć po tapety w pastelowych, ciekawych wzorach. Na podłogach z kolei można położyć połyskliwe panele.
Jeśli we wnętrzu w stylu glamour pojawią się dość duże i odważne wzory, wówczas reszta pomieszczenia powinna pozostać urządzona raczej w minimalistycznym akcencie. Okna można przyozdobić lśniącymi zasłonami czy nawet aksamitnymi tkaninami.
W mieszkaniu w stylu glamour bardzo ważne są również stylizowane elementy. Nie powinny one jednak przywoływać na myśl zwyczajnych przedmiotów. Doskonale sprawdzą się dodatki w żywych kolorach. Samodzielnie można także w prosty sposób zmieniać wygląd mebli. Kanapa w jasnym kolorze zyska zupełnie nowy wygląd dzięki obiciu w stylu pop – art.
Aranżacje wnętrz glamour to także wszelkiego rodzaju połyskujące detale – złote farby, lśniące tkaniny czy błyszczące kryształki. Dzięki takim elementom pomieszczenie zyskuje nie tylko niebanalny charakter, ale także przestronny wygląd. Framugi drzwi można wykończyć ciekawie się prezentującą sztukaterią, natomiast na ścianach położyć tapety z eleganckim wzorem.