Blachodachówki

Ceny pokryć dachowych

Ceny pokryć dachowych
Dach jest jednym z najistotniejszych elementów każdego domu. To on chroni przed deszczem, śniegiem, wiatrem, słońcem i zimnem. Jednak by spełniał swoje funkcje, musi być odpowiednio skonstruowany, a wszystkie jego poszczególne warstwy muszą być odpowiednio ułożone.

Blacha płaska ocynkowana i powlekana

Blacha płaska ocynkowana i powlekana
Blacha jest obok dachówki jednym z najbardziej popularnych sposobów krycia dachów. Tradycja pokrywania dachów blachą jest wielowiekowa i choć nie dorównuje długością tej związanej z dachówką, to może poszczycić się dużą popularnością, szczególnie w budownictwie europejskim. Blacha, podobnie jak kiedyś dachówka, kładziona była wszędzie tam, gdzie budowniczym zależało na trwałości i prestiżu.

Strzecha trzcinowa

Strzecha trzcinowa
Choć większości z nas strzecha kojarzy się z wiejskimi chatami, z krajobrazem sprzed 100 lat, to jednak ten rodzaj pokryć dachowych należy do jednych z najpiękniejszych i niestety najdroższych form krycia dachu.

Inne pokrycia dachowe

Inne pokrycia dachowe
Wybierając rodzaj pokrycia dachowego możemy kierować się różnymi kryteriami. Jeśli zależy nam na tradycji wybieramy dachówkę, jeśli na oszczędności – możemy pokryć nasz dach blachą dachową, a jeśli lubimy niebanalne i oryginalne rozwiązania, nasz dach możemy pokryć strzechą lub gontem. Jednak obok tych najbardziej znanych i najczęściej spotykanych rodzajów pokryć dachowych możemy wyróżnić jeszcze dwa.

Wybór pokrycia dachowego

Wybór pokrycia dachowego
Wybierając rodzaj pokrycia dachowego musimy kierować się nie tylko względami estetycznymi. Choć wygląd naszego dachu jest sprawą niezwykle istotną, to jednak powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że wymiana pokrycia dachowego jest inwestycją na lata. Przy wyborze rodzaju pokrycia dachowego należy wziąć pod uwagę pięć czynników.

Dobra tania izolacja dachu

Dobra tania izolacja dachu
Dach to bardzo ważna część każdego budynku. Nie tylko chroni ona dom przed wilgocią oraz promieniami słonecznymi, ale także przed zimnem. Jednak by dach dobrze i przez długie lata pełnił swoje funkcje trzeba nie tylko odpowiednio dobrać materiał do pokrycia dachu, ale także prawidłowo wykonać cały dach. Dachówka, blacha lub strzecha to tylko jedna z warstw, umocowana na konstrukcji dachowej, jaką tworzy cały dach.