Budowa domów w stylu śródziemnomorskim

Budowa domów w stylu śródziemnomorskim
Obok wnętrz w stylu rustykalnym coraz większą popularnością zyskują także domy w stylu śródziemnomorskim. Jak się okazuje, styl śródziemnomorski to fascynujące połączenie stylu rustykalnego, romantycznego oraz akcentów naturalności.

Dzięki takim zestawieniom dom w stylu śródziemnomorskim może przywoływać w pamięci słoneczny urlop nad ciepłym morzem.
Styl śródziemnomorski jest w naszym kraju stosunkowo rzadko wybierany do aranżowania domów. Zawiera on w sobie przede wszystkim elementy budownictwa południowej Europy i cechuje go użycie naturalnych surowców oraz dość duże powiązanie z przyrodą. Domy budowane w stylu śródziemnomorskim są ciepłe, przyjazne oraz przytulne.
Wnętrza w stylu śródziemnomorskim odznaczają się przede wszystkim naturalnymi ozdobami, kolorami morza oraz dużymi przeszkleniami. Na urządzenie pomieszczeń w takim stylu mogą pozwolić sobie jednak głównie te osoby, które dysponują dużym i przestronnym domem. W małych pomieszczeniach styl ten nie będzie prezentował się zbyt dobrze.
W domu zaaranżowanym w stylu śródziemnomorskim nie może zabraknąć przede wszystkim ciepłych kolorów ścian. Ściany można pomalować na kolor żółty, beżowy lub błękitny. Takie barwy wspaniale będą się prezentować w połączeniu z naturalnymi materiałami wykończeniowymi, takimi jak: kamień, gres, cegła czy terakota.
Budowa domu w stylu śródziemnomorskim to również dobór odpowiednich mebli oraz dekoracji. W takich wnętrzach najlepiej będą sprawdzać się szafy oraz komody w kolorze kości słoniowej, beżu lub bieli. Jeśli natomiast chodzi o dodatki, to najmodniejsze będą ozdoby wykonane ze skóry, wikliny czy nawet z kamieni. Wiele tego rodzaju akcesoriów dekoracyjnych można znaleźć w sklepach. Można w nich nabyć obrazki znad morza czy ciekawie wyglądające muszelki.
W domu urządzonym w stylu śródziemnomorskim nie może zabraknąć kwiatów. W pomieszczeniach zaaranżowanych w takim stylu doskonale sprawdzą się cyprysy lub oliwniki. Można też zdecydować się na pnącza w doniczkach, na przykład na bluszcz.
Wnętrza w stylu śródziemnomorskim powinny wydawać się pełne słońca. Pokoje warto więc zaaranżować w jasnych i ciepłych barwach, dobierając odpowiednie meble oraz dodatki. Kolorystykę takiego domu można oprzeć również na kontrastowym zestawieniu bieli oraz brązu. Takie barwy doskonale będą prezentować się w połączeniu z zielenią oraz kwiatami.