Ceny pokryć dachowych

Ceny pokryć dachowych
Dach jest jednym z najistotniejszych elementów każdego domu. To on chroni przed deszczem, śniegiem, wiatrem, słońcem i zimnem. Jednak by spełniał swoje funkcje, musi być odpowiednio skonstruowany, a wszystkie jego poszczególne warstwy muszą być odpowiednio ułożone.

Wszystko, co wiąże się z wyglądem dachu naszego domu musi zostać ustalone już na poziomie projektowania. Przede wszystkim należy wybrać rodzaj pokrycia dachowego. Powinniśmy kierować się nie tylko naszym gustem i względami estetycznymi, ale także lokalnymi czynnikami klimatycznymi i zanieczyszczeniem powietrza. A różnorodność pokryć dachowych może przyprawić o zawrót głowy.
Wybierać możemy spośród materiałów tak klasycznych i prostych, jak różnego rodzaju dachówki, lekkie i proste, ale bardzo eleganckie gonty, a także bardziej nowoczesne blachy płaskie, blachodachówki i bardzo wielu innych rodzajów pokryć dachowych. W każdej z tych grup możemy jeszcze praktycznie bez ograniczeń wybierać w kolorach a także w wielu wzorach.
Ostatnio bardzo dużą popularnością, szczególnie na drewnianych domach i stylizowanych budynkach, cieszy się tradycyjna strzecha wykonana z trzciny. Ten rodzaj pokrycia dachowego nadaje każdemu budynkowi oryginalnego, niepowtarzalnego wyglądu i charakteru.
Wybierając rodzaj pokrycia dachowego, determinujemy w pewnym stopniu także rodzaj konstrukcji dachu. W zależności od kilku czynników, w tym właśnie rodzaju pokrycia dachowego, a zwłaszcza jego ciężkości, stawia się różne typy więźb dachowych. Każda zamiana już zatwierdzonego materiału powoduje zmiany także w architekturze. Dlatego trzeba bardzo dobrze przemyśleć kwestię wyboru materiału na pokrycie dachu.
Jednak pokrycie dachowe to tylko jedna z kilku warstw, które tworzą dach. Jest ich kilka, a wszystkie są tak samo istotne. Ich odpowiednie ułożenie zapewnia dobrą izolację dachu, chroni cały budynek przed wilgocią i utratą ciepła. Niezwykle istotne jest także zapewnienie odpowiedniej izolacji.
Kryjąc nowo wybudowany dom lub zmieniając stare pokrycie dachowe należy liczyć się z dosyć wysokimi kosztami. Jednak w ostatecznej kalkulacji zakup dobrej jakości materiałów i zlecenie zadania wykwalifikowanym pracownikom daje nam gwarancję, że nasz dach będzie nas chronił przez długie lata.