Jak urządzić klasyczne wnętrza?

Jak urządzić klasyczne wnętrza?
Chociaż projektanci wnętrz coraz częściej kierują naszą uwagę na mieszkania w stylu nowojorskim i glamour, to jednak wciąż wiele osób decyduje się na urządzanie przestrzeni mieszkalnych w klasycznym stylu.

Wnętrza w klasycznym stylu są nie tylko eleganckie, ale i bardzo wygodne. Poza tym cechuje je prostota i dobry smak.
Aby urządzić mieszkanie w stylu klasycznym najprościej jest kierować się dwoma zasadami, mianowicie symetrią oraz równowagą. W takich pomieszczeniach najlepiej będą sprawdzać się ponadczasowe dodatki oraz meble, które sprawią jednocześnie, że mieszkanie na pewno szybko nam się nie znudzi.
Kluczową regułą w kreowaniu wnętrz klasycznych jest symetria, która powinna łączyć się z zasadą równowagi. Oznacza to, że jeśli po jednej stronie ściany ustawimy wnękę ze sprzętami, to po drugiej strony musi zostać postawione podobne rozwiązanie.
Styl klasyczny to również dobór odpowiednich kolorów. Najczęściej w klasycznych wnętrzach dominują brązy, beże oraz odcienie szarości i bieli. Nieco inaczej jest w przypadku tkanin. Dobierając zasłony, firany czy narzuty na kanapy możemy wybierać spośród materiałów o nieco szerszej gamie kolorystycznej. Ciekawie sprawdzają się turkusy oraz zielenie.
Urządzając klasyczne wnętrze musimy zadbać o każdy, najmniejszy nawet detal. W pomieszczeniach inspirowanych klasycznym stylem mogą znaleźć się ozdobne aplikacje oraz motywy roślinne. Należy natomiast unikać sprzętów plastikowych oraz wszystkich tych, które zostały wytworzone na bazie sztucznych surowców. W grę mogą wchodzić natomiast przedmioty wiklinowe, rattanowe, skórzane oraz drewniane.
Samo wyposażenie klasycznego wnętrza to jednak jeszcze nie wszystko. Same pomieszczenia także powinny odpowiadać klasycznej specyfice. Styl klasyczny najlepiej sprawdza się w przypadku dużych i przestronnych wnętrz, ponieważ pozwala we właściwy sposób wyeksponować wszystkie sprzęty. Takie pomieszczenia umożliwiają zarazem podkreślenie bogactwa i luksusu.
Chociaż epoka klasyczna już dawno minęła, to jednak obecnie wciąż trwa moda na projekty mieszkań w klasycznym stylu. Współczesny styl klasyczny został jednak nieco zmodernizowany, dzięki temu jednak znacznie łatwiej wprowadzić go do naszych  wnętrz. Atmosferę klasycznego wnętrza można odtworzyć chociażby przy pomocy takich dodatków, jak lustra, lampy czy odpowiednio dobrane dywany.