Konstrukcje sceniczne i pod reklamę

Konstrukcje sceniczne i pod reklamę
Stalowe konstrukcyjne wykorzystuje się do montażu scen oraz pod reklamę. Są lekkie a jednocześnie solidne, dlatego też ich popularność w kwestii takiego zastosowania wcale nie dziwi. Powstają one w oparciu o projekty wykonywane specjalnie pod każdą nową konstrukcję sceniczną.

Obejmują wszystkie elementy sceniczne do zawieszania oświetlenia, ekranów diodowych oraz inne fragmenty zaplanowane w scenariuszu także scenografię.
Przy ich budowie stosuje się popularny uniwersalny system o nazwie Trisystem, jaki jest wykorzystywany do tworzenia przestrzennych konstrukcji zewnętrznych jak i wewnętrznych. Ponadto tworzy się konstrukcje scen z wykorzystaniem Quadrosystem i Layher. Ten pierwszy to układ czterech głównych rur połączonych z rurami poprzecznymi- bardzo wytrzymały. Natomiast Layher to już są rusztowania specjalistyczne, modułowe, dzięki którym buduje się sceny przede wszystkim w pomieszczeniach zamkniętych takich jak stadiony czy hale.
Stalowe elementy w tym względzie sprawdzają się doskonale, zapewniając organizatorom szeregu imprez, spotkań i koncertów powodzenie przedsięwzięcia i bezpieczeństwo także dla widzów przychodzących obejrzeć widowisko sceniczne. Podobnie powstają konstrukcje ze stali wykorzystywane w reklamie zewnętrznej. Bilbordy, plansze, ekrany czy plakaty, jakie często widujemy w miastach i na ich obrzeżach zwłaszcza przy ruchliwych drogach mocowane są na solidnych strukturach ze stali. Musza być wytrzymałe a przy tym lekkie, dlatego też wykorzystanie tego materiału gwarantuje dobre efekty na długi czas. Stalowe konstrukcje pod reklamę mogą być:
wolnostojące przystosowane do montażu grafiki plakatowej, winylowej z zewnętrznym oświetleniem oraz paneli multimedialnych LED,
kompozycje przystosowane do instalacji na elewacjach budynków grafiki winylowej, siatki lub też ekranów diodowych,
konfiguracje pod reklamę typu otoki, totemy, kasetony lub pylony.