Kredyty budowlane

Kredyty budowlane
Budowa domu to najlepsza inwestycja. Bardzo często jednak sytuacja wymaga od nas dużych nakładów finansowych, na które nie zawsze jest nas po prostu stać. Czasem chcemy nie tyle budować co troszkę zmodernizować nasz obecny dom, a i to nie zawsze jest w zasięgu naszych oszczędności.W dzisiejszych czasach kredyty są na porządku dziennym.

Stają się one przepustką do naszego luksusu. Pozwalają spełnić swoje marzenia czy zaspokoić podstawowe potrzeby. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez wsparcia finansowego ze strony banków. Dlatego nie musimy żyć marzeniami o posiadaniu własnego, pięknego domku, ale warto zdecydować się na kredyt budowlany.
Banki oferują m.in. kredyty budowlane, budowlano-hipoteczne i hipoteczne.
Kredyty budowlane skierowane są do osób, które potrzebują gotówki na dokończenie budowy i nie zamierzają się zadłużać na lata. Taki kredyt jest wypłacany w transzach tzn. w częściach zgodnie z zaawansowaniem budowy. Kredyt budowlano-hipoteczny służy również do sfinansowania budowy, ale spłacać go można znacznie dłużej – nawet do 25 lat. Natomiast kredyt hipoteczny jest zazwyczaj wypłacany jednorazowo z przeznaczeniem np. na zakup, zamianę, wykupienie domu lub mieszkania, czy zakup działki budowlanej albo rekreacyjnej. Lista celów na jakie można przeznaczyć tego typu kredyty jest bardzo długa. Obejmuje nawet wykończenie nieruchomości, w tym zakup wyposażenia domu czy mieszkania.
Warto zastanowić się nad kredytem na budowę domu. W końcu takie marzenia są tego warte.