Mieszkanie w stylu nowojorskim

Mieszkanie w stylu nowojorskim
Osoby, które podążają za najnowocześniejszymi trendami mogą pokusić się o urządzenie swojego mieszkania w stylu nowojorskim. Takie wnętrze będzie równie oryginalne jak pomieszczenie w stylu art deco, a dodatkowo będzie miejscem przywołującym na myśl tętniący życiem Nowy Jork. Styl nowojorski stał się rozpowszechniony przede wszystkim za sprawą amerykańskich filmów.

Nowy Jork to jedno z najbardziej znanych miast na całym świecie i to właśnie ta metropolia inspiruje projektantów wnętrz. Aby stworzyć amerykański klimat we wnętrzu należy jednak posiadać mieszkanie duże i przestronne. Właśnie w takich pomieszczeniach styl nowojorski sprawdza się bowiem najlepiej.
Jednak nie oznacza to oczywiście, że właściciele niedużych mieszkań również nie mogą stać się posiadaczami wnętrz zaaranżowanych w nowojorskim stylu. Jest to także możliwe, aczkolwiek urządzając takie mieszkanie trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad. W mniejszych wnętrzach najlepiej będzie prezentować się minimalizm, a więc ograniczenie mebli i akcesoriów przywołujących na myśl styl nowojorski.
Dla wnętrz w stylu amerykańskich bardzo specyficzne są surowe ściany z wyeksponowaną cegłą. Oczywiście wiadomo, że nie każdy z nas będzie mógł pozwolić sobie na stworzenie takich ścian. Wówczas warto sięgnąć po proste rozwiązanie, mianowicie kupić tapetę imitującą cegłę.
W mieszkaniu w stylu nowojorskim powinny dominować przede wszystkim barwy brązu oraz beżu. Dość charakterystyczne jest także zestawianie ze sobą bieli oraz czerni, ale takie połączenie najlepiej sprawdza się w dużych oraz przestronnych wnętrzach. Meble powinny być proste, funkcjonalne, ale jednocześnie niebanalne. Typowe dla amerykańskich wnętrz są chociażby pasiaste wzory, które można znaleźć na obiciach mebli.
Inspiracji do aranżowania wnętrz w nowojorskim stylu możemy szukać głównie w amerykańskich filmach. Białe listwy przypodłogowe, tapety z niebanalnymi wzorami, biała stolarka drzwi czy połączenie kuchni z jadalnią – to tylko kilka pomysłów na ciekawe rozwiązania, które można wprowadzić do mieszkania.
Wnętrze urządzone w amerykańskim stylu powinno odznaczać się nie tylko oryginalnością, ale i elegancją. Styl nowojorski wprawdzie nie ma jasno określonych zasad w sposobie aranżacji, ale decydując się na stworzenie mieszkania w amerykańskim klimacie trzeba wykazać się gustem oraz wyczuciem smaku. Jak się okazuje, w takim wnętrzu dobrze mogą prezentować się nawet stare meble, pod warunkiem, że zostaną połączone z odpowiednimi dodatkami.