Pokój, kuchnia, łazienka w stylu afrykańskim

Pokój, kuchnia, łazienka w stylu afrykańskim
Marzysz o mieszkaniu przywiezionym prosto z podróży? Jeśli tak, to możesz pokusić się o zaaranżowanie swojego mieszkalnego wnętrza w stylu afrykańskim. Takie aranżacje mieszkań są obecnie tak samo modne jak mieszkania w stylu retro.

Styl afrykański rządzi się jednak własnymi prawami. W mieszkaniu zaaranżowanym w takim stylu nie może zabraknąć przede wszystkim motywów zwierzęcych.
Afrykańskie akcenty znakomicie wpisują się w minimalizm i prostotę wnętrz nowoczesnych. We wnętrzu urządzonym w stylu afrykańskim powinny znaleźć się skóry dzikich zwierząt, obrzędowe maski oraz rzeźby prosto z Afryki. Styl afrykański został doceniony dopiero na początku XX wieku. To właśnie wtedy pojawiła się także moda na organizowanie wypraw na safari.
Egzotycznymi przedmiotami przywożonymi z wypraw do Afryki bardzo szybko zainteresowali się projektanci oraz dekoratorzy wnętrz. W ten oto sposób styl afrykański wtargnął do naszych wnętrz i jest niesłychanie oryginalnym pomysłem na urządzanie domów oraz mieszkań.
Afryka to przede wszystkim żywe i zdecydowane barwy, tajemniczość oraz dzikość. Aranżacje mieszkań w stylu afrykańskim są doskonałymi propozycjami w głównej mierze dla osób odważnych i śmiałych, dla których podróże stanowią prawdziwą pasję.
Styl afrykański sam w sobie jest dość zróżnicowany. Zupełnie inne przedmioty mogą pochodzić bowiem z południowej części Afryki, a inne z jej wschodnich krańców. Dobierając jednak poszczególne rzeczy do aranżacji mieszkania w stylu afrykańskim powinniśmy pamiętać, że zbyt duże nagromadzenie bibelotów nie będzie prezentować się zbyt dobrze.
Urządzając pokój, kuchnię lub łazienkę w stylu afrykańskim najbezpieczniejszymi kolorami będą: zielenie, brązy, ceglaste czerwienie oraz kolory słońca. Taką samą zasadą należy kierować się podczas dobierania tkanin, ozdób oraz pozostałych dodatków.
Obecnie większość dekoracyjnych detali do pokoju w stylu afrykańskim bez problemu można kupić w polskich sklepach. Warto sięgnąć po obrzędowe maski, drewniane figurki czy inne przedmioty, które będą przywoływały na myśl słoneczną i dziką Afrykę.
Meble razem z dodatkowymi elementami powinny stanowić zgrane oraz harmonijne połączenie we wnętrzach zaaranżowanych w stylu afrykańskim. Co więcej, ciekawie będą sprawdzać się meble kolonialne. Można też zdecydować się na sprzęty rattanowe, bambusowe bądź drewniane.