Projekty mieszkań retro

Projekty mieszkań retro
Jeśli zależy nam na urządzeniu domu z przeszłością, wówczas możemy zdecydować się na aranżację domu w stylu rustykalnym bądź sięgnąć po styl retro. Wnętrza w stylu retro są komfortowe, eleganckie i niekiedy pełne przepychu.

Styl ten odwołuje się do przeszłości, ale na szczęście samodzielnie można go urozmaicać i zmieniać różnymi dodatkami.
We wnętrzach stylu retro nie może zabraknąć przede wszystkim elementów typowych dla wnętrz z zeszłej epoki. W tym celu możemy sięgnąć do baroku bądź poszukać inspiracji w minionym wieku XIX. W mieszkaniach urządzonych w stylu retro doskonale sprawdzą się stylizowane przedmioty, których możemy szukać nawet w sklepach z nieco nowocześniejszym wyposażeniem.
Projekty mieszkań w stylu retro są obecnie bardzo modne. Być może jest to metoda na przełamanie królującego obecnie w wielu domach i mieszkaniach stylu nowoczesnego. Styl retro daje także możliwość zaaranżowania oryginalnego wnętrza. Urządzając jednak mieszkanie retro musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby zachować umiar. Zbyt duże nagromadzenie antyków czy innych dodatków może sprawić, że osiągniemy efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego.
We wnętrzach w stylu retro nie może zabraknąć stylowych mebli. Najlepiej będą prezentować się sprzęty drewniane rzeźbione bądź tapicerowane. Stół o tłoczonych nogach, antyczna kanapa czy nawet łóżko z baldachimem – takie meble sprawdzą się znakomicie. Aranżując kuchnię i łazienkę w stylu retro można natomiast wybrać stylową armaturę ze stali, mosiądzu lub miedzi.
W mieszkaniu w stylu retro można stosować zarówno ciemne, zdecydowane barwy, jak i również jasne, pastelowe kolory. Ściany można pomalować farbami bądź okleić ciekawie prezentującymi się tapetami. Podłoga może być natomiast wykonana z drewna. W łazience i kuchni świetnie sprawdzą się płytki ceramiczne, zwłaszcza czarno – białe.
Aranżując mieszkanie retro nie możemy też zapominać o najdrobniejszych detalach, których zadaniem jest wprowadzenie do wnętrza klimatu przeszłości. Warto udać się więc na targ staroci, gdyż tam możemy znaleźć ozdobne żyrandole, drewniane stoliki na wygiętych nogach, obrazy w złocących się ramach czy inne antyczne drobiazgi.
Styl retro nadaje wnętrzom szczególnego i oryginalnego klimatu. Co ciekawe, dzisiaj jest to jeden z modniejszych trendów w aranżowaniu wnętrz. Współczesne retro nie przypomina już aranżacji przeładowanych starociami. Styl ten doskonale wygląda również w minimalistycznych pomieszczeniach.