Rustykalny domek w stylu wiejskim

Rustykalny domek w stylu wiejskim
Jeśli lubisz żyć w zgodzie z naturą, z całą pewnością możesz urządzić swój dom w stylu wiejskim. Możesz także pokusić się o aranżację domu w stylu śródziemnomorskim, zwłaszcza, że taki styl jest połączeniem naturalności, stylu romantycznego oraz wiejskiego.

Wnętrza rustykalne są jednak nieco prostsze do urządzenia.
Styl rustykalny nawiązuje przede wszystkim do wiejskich tradycji. W domu zaaranżowanym w stylu rustykalnym liczą się ciepłe kolory oraz drewniane elementy. Styl ten może również stanowić ukłon w stronę różnego rodzaju ludowych detali – można wprowadzać do wnętrz ciekawe wzory w pasy lub kraty. Styl rustykalny to w końcu również szydełkowe serwetki, koronkowe firanki i inne tego rodzaju dodatki.
Rustykalny domek w stylu wiejskim będzie stanowić z całą pewnością miejsce ciepłe, przytulne oraz swojskie. W takim domu dużą rolę powinno odgrywać drewno rodzimych gatunków. Świetnie będą prezentować się drewniane podłogi oraz belki stropowe (poza tym, że będą ważnym elementem konstrukcyjnym, mogą też stanowić ciekawą dla oka dekorację).
W domu zaaranżowanym w stylu rustykalnym nie może zabraknąć drewnianych mebli. Dobrze będą prezentować się meble masywne, które będą posiadać naturalny kolor drewna. Obok drewna we wnętrzach rustykalnych znakomicie sprawdzą się także takie materiały, jak: kamień (zwłaszcza piaskowiec), żeliwo, kute żelazo oraz ceramika.
We wnętrzach rustykalnych na ogół przeważają jasne barwy. Ściany można więc pomalować na biało. Można też pokusić się o jasne odcienie błękitu lub zieleni. Równie stylowo będą wyglądać ściany wyłożone drewnem bądź kamieniem. Na podłodze natomiast można położyć płytki imitujące drewno lub kamień.
Styl rustykalny to także różnego rodzaju dodatki, których nie może zabraknąć we wnętrzach zaaranżowanych w takim stylu. Szczególnie ciekawie będą prezentować się: stare naczynia, wiklinowe przedmioty, ceramiczne dzbany oraz kolorowe poduszki i dywany. Takie detale mogą mieć ludowe wzory bądź być ozdabiane motywami roślinnymi.
Wiejski styl rustykalny najlepiej sprawdza się w dużych i przestronnych pomieszczeniach. Jego atutem jest fakt, że dość dobrze komponuje się z nieco bardziej modernistycznymi motywami. Dzięki temu można łączyć ze sobą różne dodatki i tworzyć naprawdę niepowtarzalne wnętrza. Styl rustykalny to więc styl bardzo elastyczny, który możemy dowolnie urozmaicać.