System nowoczesnych mebli

System nowoczesnych mebli
Nowoczesny system mebli biurowych zgodnie z najnowszymi trendami i formami powinien być funkcjonalny i posiadać lekką konstrukcję. Umożliwiają tworzenie mobilnych stanowisk pracy. Wraz z meblami firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą dysponują ściankami wielofunkcyjnymi.

Ścianki te mogą być działowe a także umożliwiają pionową rozbudowę stanowisk pracowniczych, stanowią konstrukcję dla uzupełniających elementów takich jak półki, skrzynki czy listwy. Mogą mieć przezroczyste panele.
Meble biurowe, to nie tylko biurka i krzesła, ale także lady recepcyjne, stoły konferencyjne, szafy i regały służące do przechowywania dokumentów.
Meble na stanowisko w open space różnią się od mebli do gabinetu. Przede wszystkim pojedyncze stanowisko zajmuje znacznie mniej miejsca niż gabinet i wyposażając go w meble należy to brać pod uwagę. W niewielkim kącie przeznaczonym do pracy z komputerem pracownik powinien mieć swobodę ruchu i odczuwać komfort. Dlatego biurko fotel i niewielka szafka muszą być ergonomiczne.
Obecnie elementy wyposażenia biurowego zmieniają się wraz ze zmianą organizacji pracy. Dostosowują się do nowoczesnych urządzeń informatycznych, są lekkie, mobilne i w każdej chwili można je przeorganizować w zależności od potrzeb.
Aranżując całe biuro bierze się pod uwagę nie tylko wygląd biurek czy szaf ale także ich kolor, który także wpływa na samopoczucie. Środowisko pracy musi być dobrze zorganizowane a samo rozplanowanie mebli nie może być przypadkowe. Istnieją przepisy określające zasady organizacji stanowisk do pracy biurowej.